19 Nisan 2014 Cumartesi

Sarmaşık


        Merhabalar, fotoğraf çekmeyi çok sevdiğimi söylemiştim. Bu fotolar geçen yazdan, güzel çiçeğimin bu yaz da açmasını sabırsızlıkla bekliyorum...


                                                Sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hafta sonu geçirmenizi diliyorum...7 Nisan 2014 Pazartesi

Biraz iş, biraz yemek...
        Ben bu çarpı işinin verdiği huzuru, mutluluğu çok seviyorum. İşledikçe meydana çıkan görüntü insana müthiş zevk veriyor. Sizlerde işliyorsanız eminim benim gibi düşünüyorsunuzdur. Bittiğinde farklı bir yerde kullanacağım, bekleyin tamam mı :))

   Bu da nedir dediğinizi duyar gibiyim. Bu bir çorba, benim bildiğim adı TAHİNLİ ÇORBA . Bakın adını bile büyük harfle yazdım. Çünkü tadı da büyük, tabii bu benim gibi tahin severler için geçerli. Hele bir de siyah sele zeytin ile birlikte yenirse oooo  oooooh yemede yanında yat. Hiç bir yerde rastlamadığım bir çorba. Rahmetli dedem savaş zamanı yabancı askerlerden öğrenmiş. Tahinin o buruk tadını seviyorsanız mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum. Hepinize sağlıklı, huzurlu ve mutlu haftalar diliyorum :))

          Malzeme:
  • 1 su bardağı pilavlık bulgur 
  • 1 su bardağı tahin 
  • un (kıvam bağlamak için)
  • tuz 
  • su 
  • sele zeytin

    Kısaca nasıl yapıldığınını da anlatayım. Bulguru haşlayıp, ateşten almadan 2-3 dakika önce kıvamı için 4 çorba kaşığı unu suyla ezip ilave ediyorum. Tuzunu koyup ateşi kapatıyorum. Tahini; suyla, boza kıvamına gelene kadar eziyorum. Biraz beklettiğim çorbaya, tahini azar azar ilave ediyorum. Zeytinimi de alıp başlıyorum yemeye. Bir tabak, iki tabak ööööyle devam ediyor. Afiyet olsun :))


3 Nisan 2014 Perşembe

Geldiler :)))
              Uzun zamandır almayı istediğim dikiş malzemelerini aldım. Nereden alacağım konusunda çok        kararsızdım çünkü. Ve http://www.goblen.com/tr/ den aldım. Bir an önce kullanmak istiyorum :)
 İlgilenen varsa diye site bilgilerini de aktardım.Hepinize sağlıklı, mutlu haftalar olsun...                                                                
          

SINGER PATCHWORK KESİM MASASI    25.000 TL  ( Ölçüsü 60x45 cm'dir )

                                               

KAi Patchwork Kesim Makası RS60          50.00TL    ( 60mm )


Clover Biye yapım aleti 464-50           47.00TL      ( 50 MM )


Fitillik Elyaf         3.50TL /Metre    ( Fitillik sentetik Elyaf.Patchwork' de ve diğer dikişlerde kullanılan  Dolgu Telası...EN.90 )                                                           

Patchwork Cetveli     20.00TL     ( 60x15 cm Patchwork Cetveli )
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...